AKT POŚWIĘCENIA SIĘ NIEPOKALANEMU SERCU MARYJI

O Maryjo, w Twoim Niepokalanym Sercu każde stworzenie ma swoje miejsce, a Niebo i Ziemia podziwiają Twoje cnoty i sycą się ich wonią. I ja z podziwem i czcią wchodzę dzisiaj, i to już na zawsze, do rajskiego Ogrodu Twojego Niepokalanego Serca, gdyż Sama mnie do tego zachęcasz w tych najbardziej niebezpiecznych dla świata chwilach. Jestem CAŁY TWÓJ – i dzisiaj i do końca moich dni i przez całą wieczność. Możesz obchodzić się ze mną jak ze wszystkimi kwiatami Twego Ogrodu: zabrać mnie stąd choćby i dziś i przesadzić w inne miejsce, podlewać wodą pociech, lub dotknąć suszą oschłości i trudu, otoczyć pięknymi kwiatami ludzi bliskich i przyjaznych, lub cierniami niechętnych i wrogich. Możesz dać mi obfitość pokarmu, lub jałową glebę głodu, braków i niepowodzeń, a nawet odciąć mnie od korzenia życia i zdrowia, bo wiem, że w Twoich rękach będzie mi najlepiej. Chcę podobać się we wszystkim tylko Tobie, o Różo Mistyczna, o Różo Męki i Chwały. -Czyń ze mną, co tylko zechcesz. Od tej chwili uznaję, że wszystko, co mnie spotka, będzie z Twojej Ręki, o Maryjo. Będę Ci za wszystko dziękować, choćby nieraz bolało i choćbym nie rozumiał, dlaczego to mnie spotyka. Nawet po śmierci chcę na wieki być w Raju Twego Niepokalanego Serca i tylko w nim wielbić Boga.
Weź mnie takim, jakim dzisiaj jestem i uczyń mnie takim, jakim chcesz mnie mieć, ku chwale Boga, teraz i przez wieki wieków. Amen.

* * *

Maryjo, wyrzekam się ducha swojego, a poddaję się Duchowi Twojemu. Maryjo, zabierz mi myśli moje, a daj mi myśli Twoje. Maryjo, zabierz mi uczucia moje, a daj mi uczucie Twoje. Jezu mój, cały jestem Twój i wszystko co mam do Ciebie należy przez Maryję; Twoją Najświętszą Matkę.
Duchu Święty wstąp w nas. (3x)

O wy wszyscy, którzy przechodzicie,
zobaczcie i przypaczcie się, czy jest boleść
jako boleść Moja?

Kategoria: